TAŞLAR VE ENERJİ

TAŞLAR VE ENERJİ

Yazar: Özgür Arda Okunma Sayısı: 2352 Yayınlanma Tarihi 03 Jun 2017 Yorum: 1

Herkese Merhaba,

Sizce bir taşın enerjisi var mı? Yanıtınız evet ise beni okumaya devam edin ve bu enerjinin size ne katıp sizden ne aldığını düşünmeye başlayalım. Yaklaşık 20 yıldır taşlı yüzük kullanıyorum. Kullandığım yüzüklerin taşlarında gördüğüm ortak bir davranış var, bunu gözle kolaylıkla gözlemleyebiliyorum. Dolu dolu koşturmacalı, stresli bir gün içerisinde ne olup bitiyorsa, baktığımda karşısını kolaylıkla görebildiğim şeffaf cam gibi bir yüzük, akşam eve geldiğinde resmen tüm görüşü kumla kapanmış bir kayaya benziyor. Hiçbir ısı değişimi veya fiziksel davranış onu açamıyor, taşlaşmış bir cam gibi karşımda duruyor. Bu takılar, beni resmen yaşadığım zamanlarla aynalıyor ve üzerimdeki yükü almayı deniyor; bazen de kıskançlıkları… Ancak toprağa yatırdığımda veya tuzlu suya bıraktığımda bir sonraki sabah, bazen de iki gün içerisinde kendi (yarı)şeffaflığına dönüyor. Bu mucizevi olay, bileğimdeki taş dolu bilekliklerde de aynen kendini yineliyor. Taşlara ve güçlerine inanın, onlarla konuşun ve test edin, bileğinize boynunuza, teninize dokunmalarını sağlayın ve gün sonunda onu çıkarıp inceleyin. En büyük değişimi yaşadığım ateş opal, en değerli, en uğurlu taşım olarak kocaman yüzüğümde duruyor; ufkumu açıp, öfkemi almaya, beni elinden geldiği kadar korumaya devam ediyor.

Peki sizin enerjiniz nerede saklı? Küçük bir ipucu aşağıda yer alıyor, umarım doğru enerjiyi aldığınızda doğaya ve bana da bir teşekkür gönderirsiniz; sevgiyle kalın… ÖZGÜR ARDA

AKİK

Özellikleri: Koruma, yaratıcılık ve uyum. Beden ve ruh uyumunu sağlama ve olumsuzlukları önlemek için birebir. Kırmızı Akik taşı diğerlerinden çok daha farklı ve güçlü bir karaktere sahip olup, akik karakterine artı etkiler gösterebilir. Mavi akik taşının nazardan koruma etkileri de vardır. Beyaz akik hamilelik sürecinde oldukça pozitif etkili olup, süt akışını teşvik ederken anne ve çocuk için koruma sağlar.

AMETİST

Özellikleri: Barış, basiret ve duygusal koruma. Mor kuvars değerli taşlar arasında daha yüksek manevi farklı bir bakış açısı sağlayarak topraklı kalmayı destekler. Meditasyon uygulamasını derinleştirmek ve artan duyarlılığı oluşturmak için kullanılır; medyumlar sezgilerini yükseltmek ve tüm ruhsal kanallarını açmak için kullanırlar. Ayrıca şifa, rahatlama ve huzur verir. Duygusal travmada bile tavsiye edilir. Antik Yunan mitolojisinde bahsedildiği kadarı ile bağımlılık yapan maddeler için bir çare olarak da görülür.

AMBER

Özellikleri: Şifa, bilgelik ve cinsellik. Bu taş aslında teknik olarak bir reçinedir. Fakat yine de şifa veren nitelikleri yadsınamaz. Birçok olumsuzluğa karşı, önemli ve olumlu sonuçlar üzerine odaklanmayı sağlar. İç temizliği genişletir ve şifa verir. Ayrıca, sıcak tonları sakral çakra ile doğrudan ilişkili olup cinsel hayatı doğruda pozitif şekilde etkiler.

AQUAMARINE

Özellikleri: Cesaret, şans ve iç barış. Aquamarine sevgi ve sakinlik duygularına rehberlik eden bir taştır. Sinirleri ortadan kaldırarak iç barışı sağlar. Eğer şansa ihtiyacınız var ise de yanınızdan çok ayırmamanız önerilir.

SİTRİN

Özellikleri: Başarı, para ve ilham. Bu sarı taşlar ile tüm ofisinizi doldurmak isteyebilirsiniz; çünkü ferah bir büyüme için size çok doğru enerji vereceklerdir. Ayrıca bu enerji ilham veren yaratıcı ruhu da en iyi şekilde besler.

ELMAS

Özellikleri: İlişkiler, aşk ve zihinsel açıklık. En güçlü taş elmas sadece fiziksel bir öğe değil, aynı zamanda çok güçlü bir metafizik öğesidir. Duygusal aydınlanma, doğru karar verme ve ucu açık bir çok konuda çözüme ulaşma için elmas önerilir. Tartışmasız iyi bir aşk kuvvetlendiricidir.

ZÜMRÜT

Özellikleri: Aşk, sezgi ve bereket. Zümrüte imzasını atan yeşir renk doğumu ve kişisel gelişimi simgeler. Kalp çakrası ile doğrudan ilişkilidir. Aşkı, bereketi beslemesi yanısıra, sezginizi de yüksek oranda geliştirecektir.

GARNET

Özellikleri: Sağlık ve koruma. Ağırlıklı kırmızı olsa da, tüm renklerde kendini gösterebilen garnet, tutku, enerji ve yaratıcılık ile doğrudan ilintilidir. Aynı zamanda güçlü bir afrodizyak etkisi olduğu da söylenir. Negatif enerjiye karşı koruma sunar. Fiziksel sağlık ve gücü de temsil eder.

YEŞİM

Özellikleri: Denge, şans ve sağlık. Çok ucuzdan paha biçilmeze birçok yeşim taşı vardır. Yeşil görmeye alışkın olsak dahi, aynı zamanda lavanta, kırmızı, siyah, sarı ve beyaz da oluşur. Yeşil kristallerini sık sık arındırmak bilgelik duygularını sıcak ve etkin tutmaya yarar. Bu asil taşların olumsuzuluk ve zarara karşı da koruma etkisi vardır.

LABRADOR

Özellikleri: Büyü, dönüştürme ve sezgi. Dumanlı ve mistik görünümlü bu taş derin sezgi ve hayallere fazlasıyla dokunur ve sisli bir bilinçaltını açığa çıkarmak, hayallere ilham vermek için kullanılır.

LAPİS

Özellikleri: Bilgelik ve güç. Lapis taşı güç sembolüdür. Bu güç içsel gücü temsil eder. Bu mavi benekli taş üçüncü gözü açmaya (diğer bir deyişle, sezgisel göz), bilinci genişletmeye yardımcı olur. Yeni fikirler geliştirmeye imkân sağlar.

MALAKİT

Özellikleri: Dönüştürme ve koruma. Eğer kişisel bir yolculuğa doğru gidiyoruz, bu donuk yeşil taş ile yolculuk boyunca beraber olmak, büyüme engel herhangi bir negatif enerji kalkanını ortadan kaldıracaktır. Uçma ve bunun gibi korkuları bastırmada da yardımcı olacaktır.

AY TAŞI

Özellikler: Sakin, kadınlık ve iç perspektif. B taşın her yerde kadınlar için bir sembol olduğunu ve özellikle kadınsal enerjiyi arttırmak için kullanıldığı söylenir. Dolayısı ile gebelik ve doğum ve ötesinde koruma ve yüksek enerji sağlar.

OBSİDİEN

Özellikleri: Koruma. Negatif enerjiden insanı koruyan siyah volkanik bir kayadır. Eğer yeşilr engini bulabilecek kadar şanslı iseniz sakın almayı ihmal etmeyin. Tüm kötü enerjiye karşı kendinizi koruyun.

ONYX

Özellikler: Koruma ve şifa. Obsidien ve oniks görünüm olarak birbirlerine oldukça benzerler. Bu taşın etrafında üzerinde odağı toplayacak bir enerji bulunur. Bir kalabalık ile birlikteyken birlikte şifa ve pozitif enerji almayı destekler ve kalabalıktaki kötü enerjiden korur.

OPAL

Özellikleri: Yaratıcılık ve ilham. Opaller doğal olarak büyük miktarda su içerir. Hayatın akışında engellere rağmen devam etmeyi sağlar. Doğallığı, yaratıcılığı, ilhamı besler ve su gibi her kötü enerji içerisinde akarak doğru yolu bulmanızı destekler.

İNCİ

Özellikleri: Sakin, dürüstlük ve kadınlık. İnci saflığı ve samimiyeti temsil eder. Gerçekleri gün ışığına çıkarabilmek ve sözde yıkıcı davranışları bastırmak için kullanılır. Kadınsı duyguları son derece ön plana çıkararak, tüm kadınsı düşünce tarzını güçlendirir.

KUVARS

Özellikleri: Meditasyon, enerji ve netlik. Dünyanın en yaygın mineralidir. Birçok kuvars benzer şekilde aynı işi yapar; daha kolay odaklanmayı sağlar, meditasyon ortamını destekler. Rose kuvars romantizme kapılar açar.

YAKUT

Özellikleri: Enerji, cesaret ve aşk. Yakut doğrudan kök çakra için (üsten, vücudun enerji akışını güçlendirmek için) ateş dolu ve en güçlü taşlarından biri olarak kabul edilir. Tüm zihninizi veya vücudunuzu uyuşuk hissettiğinizde, dayanıklılığınızı artırır. Aynı zamanda güçlü bir afrodizyak olduğuna inanılır.

SAFİR

Özellikleri: Sakin, sezgi ve pozitif enerji. Her tonu kendi özelliklerine sahiptir. Safir bir bütün olarak güçlü bir şekilde daha yüksek sezgi ve olumlu titreşimler ile huzur bulmanızı sağlar. Mavi safir gücü özellikle dikkat çeker.

TOPAZ

Özellikleri: Sakinlik, sağlık ve dürüstlük. Endişeli hissettiğinizde, topaz çok iyi kristal bir tedavi sağlar. Bu çok yönlü taş, vücudun enerji noktalarındaki gerilimi azaltmaya ve duyguları kontrol altında tutarken, dürüstlüğü de teşvik eder.

TURMALİN

Özellikleri: Şefkat, anlayış ve pozitif enerji. Kendinizi şımartmak için bir taş arıyorsanız bu taşı kullanmalısınız. Yeşil veya kırmızı renklerde bulabilirseniz oldukça şanslısınız demektir. Bu taş şükran, empati ve mutlu duyguları temsil eder; kalp açmanın yeteneklerinden biri olduğu söylenir.

TURKUAZ

Özellikleri: Şifa, kendini kabul, aşk ve doğa için bir takdir. Bu dünya ve onun tüm güzelliklerini takdir eden doğanın gücünü simgeleyen öğeler içerir. Turkuazın kadın ve erkek enerjileri birleştirdiğine ve bunun sinerjisini ortaya çıkardığına inanılır.

Yorumlar
Yorum Yap