Çakra Kolye Uç
Çakra Kolye Uç
Çakra Kolye Uç

Çakra Kolye Uç (BTB8059)

Fiyat : $30.00(KDV Dahil)

Ruhsal gelişimde çakralardaki enerji akışının sağlıklı olmasıyla bağlantılıdır. Çakra taşları; çakraların dengelenmesi, tıkanıklıkların açılması için gereken enerjiyi verir. Her taşın farklı frekansı vardır ve kullandığımız sürece bize gereken şifayı aktarırlar.

1.Çakra Taşları (Kök çakra taşları)
Omurganın tabanında yer alan kök çakra, topraklanma hissi ve kırmızı ile ilişkilidir.
Kendinizi kötü ve yorgun hissettiğinizde ya da motivasyonunuzun düşük olduğu zamanlarda; kan taşı, kırmızı jasper ve oniks taşları kök çakrayı dengelemek için faydalı olabilir.

2. Çakra Taşları (Sakral çakra taşları)
Karnın biraz altında bulunur ve turuncu ile temsil edilir.
Duygular ve yaratıcılıkla bağlantılıdır. Sitrin, karnelyan ve kalsit taş, sakral çakrayı büyütmeye veya dengelemeye yardımcı olabilir.

3. Çakra Taşları (Solar Pleksus çakra taşları)
Karnın üst kısmındadır. İradeyi, zihinsel kapasiteyi ve zekayı temsil eder. Rengi sarıdır.
Solar pleksus çakra engellendiğinde, muhtemelen kendinize güveniniz kalmaz veya korku hissedersiniz. Solar pleksus çakrasıyla rezonansa giren şifalı taşlar sitrin, safir ve kehribardır.

4.Kalp Çakrası Taşları
Göğsün ortasındaki çakradır. Şefkati, sevgi ve kabulü temsil eder.
Ana rengi yeşil ve ikinci rengi pembedir. Stresli, kıskanç veya endişeli hissediyorsanız, bu çakrayı dengelemek için zümrüt, yeşil turmalin, siyah turmalin, gül kuvars veya pembe turmalin gibi reiki taşları kullanabilirsiniz.

5.Boğaz Çakrası Taşları
Boğaz çakrası kendini ifade etmeyi, iletişimi ve gerçeği temsil eder.
Rengi turkuaz, ikinci rengi ise açık mavi tonlarıdır. Kendinizi daha anlamlı ve gerçekçi hissetmek istiyorsanız, bu çakrayı büyütmek için mavi safir, akuamarin ve turkuaz gibi kristalleri kullanabilirsiniz.

6.Üçüncü Göz Çakrası Taşları
Alnınızda kaşlarınızın arasında bulunan üçüncü göz çakrası, çivit mavisi ve mor ile ilişkilidir.
İç bilgeliği, sezgiyi ve anlayışı temsil eder. Ametist, florit veya sodalit taşı, bu çakrayı güçlendirmek için faydalı olabilir.

7.Taç Çakra Taşları
Bilinç ve maneviyat ile bağlantılıdır.
Beyaz ve menekşe ile ilişkili taç çakra, başın üst kısmında bulunur. Kristal kuvars ve ametist gibi taşlar ile etkileşime girer.